Těhotenské šaty

Těhotenské šaty jsou pro mnoho nastávajících maminek nezbytnou součástí šatníku během období těhotenství.

Existuje mnoho stylů těhotenských šatů, včetně šatů na ramínka, šatů s volánovými rukávy, dlouhých šatů a mnoho dalších. Těhotenské šaty jsou vyráběny z různých materiálů jako je bavlna, bambus, viskóza, elastan a další. Těhotenské šaty by se měly perfektně přizpůsobit rostoucímu bříšku, být pohodlné a funkční.

Jak vybrat správné těhotenské šaty?

Pokud vybíráte těhotenské šaty, je důležité si uvědomit, že během období těhotenství se tělo mění a s ním i vaše potřeby. Ideální volbou je zvolit takové šaty, které se dokáží perfektně přizpůsobit vaší postavě (rostoucímu bříšku), budou pohodlné, funkční a nejlépe i s kojící funkcí, kterou využijete po narození miminka.

Při výběru těhotenských šatů zvažte tyto faktory:

Velikost: Najít správnou velikost je klíčové pro pohodlné nošení těhotenských šatů. Většinou se doporučuje volit stejnou velikost, jaká byla před otěhotněním (není to však vždy pravidlem).

Materiál: Vyberte si šaty z takového materiálu, ve kterém se budete cítit hlavně pohodlně a který se dobře přizpůsobí rostoucímu bříšku (bavlna, viskóza, bambus, elastan). Oblékání pohodlného materiálu může pomoci minimalizovat svědění, podráždění a další nepříjemné projevy, které se mohou během těhotenství objevit.